-Strony zadeklarowały chęć realizacji wspólnych projektów rozwojowych oraz wdrażania innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w zakresie transformacji i efektywności energetycznej Miasta Biłgoraja. Politechnika Lubelska wdrożyła w swoich obiektach system produkcji i magazynowania energii elektrycznej, która pokrywa zapotrzebowanie uczelni aż w 85 % - wyjaśnia biłgorajski Urząd Miasta.
Wprowadzenie kolejnych innowacji sprawi, że nadmiar wyprodukowanej energii uczelnia będzie odsprzedawała innym podmiotom.Samorządy muszą dzisiaj szukać rozwiązań mających na celu obniżenie kosztów utrzymania infrastruktury publicznej, a także stworzenia warunków do współpracy w zakresie produkcji i magazynowania energii pomiędzy podmiotami publicznymi, prywatnymi i przedsiębiorstwami.
- Cieszę się, że będziemy współpracować z tak prestiżową uczelnią, która może poszczycić się wybitnymi ekspertami w wielu dziedzinach. Wierzę, że ta współpraca przyniesie najlepsze rozwiązania dla naszego miasta - komentuje burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.
foto: UM Biłgoraj (Paweł Jednacz)reklama
Komentarze (0)