reklama
reklama

Biłgoraj pyta jak wydać kasę. Zdecydują mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biłgoraj pyta jak wydać kasę. Zdecydują mieszkańcy - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie
reklama

Co to w ogóle jest i jak działa Budżet Obywatelski?   - Budżet obywatelski to forma konsultacji społecznych, która pozwala mieszkańcom bezpośrednio decydować o przeznaczeniu części wydatków z budżetu miasta. Dzięki temu mieszkańcy mogą zgłaszać i głosować na projekty, które ich zdaniem przyczynią się do poprawy jakości życia w Biłgoraju. Jest to świetna okazja do zaangażowania się w życie lokalnej społeczności i wspólne decydowanie o rozwoju miasta - wyjaśnia Krzysztof Rzeźnik z UM Biłgoraj.

Do składania propozycji i głosowania uprawnieni są mieszkańcy Biłgoraja, którzy ukończyli 16 lat i są zameldowani lub zamieszkują na terenie miasta.
- Warto podkreślić, że zaangażowanie młodzieży i dorosłych w proces budżetu obywatelskiego jest kluczowe dla jego sukcesu - podkreśla  Rzeźnik.
   

W jaki sposób zgłosić zadanie?

Aby zgłosić propozycje zadania do wykonania w ramach BO, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.bilgoraj.budzet-obywatelski.org lub w Biurze Obsługi Interesantów. - Formularz zawiera takie pola, jak tytuł zdania, lokalizacja, opis, czy przybliżony kosztorys. Każdy formularz musi posiadać pisemne poparcie co najmniej 10 mieszkańców miasta - tłumaczy Krzysztof Rzeźnik.  

Procedura Budżetu Obywatelskiego

  Zgłoszenia do BO są weryfikowane pod kątem kilku kluczowych kryteriów: – zgodność z kompetencjami miasta: projekt musi mieścić się w zakresie zadań własnych miasta, – koszt realizacji: koszt projektu nie może przekraczać limitów finansowych określonych w regulaminie, – lokalizacja projektu: teren, na którym ma być realizowany projekt, musi być własnością miasta lub miasto musi mieć prawo do wydatkowania na nim środków publicznych, – zgodność z planami i politykami miasta: projekt nie może stać w sprzeczności z obowiązującymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, – koszty utrzymania po realizacji: projekty generujące niewspółmiernie wysokie koszty utrzymania są odrzucane, – kompletność wniosku: wniosek musi zawierać wszystkie niezbędne informacje potrzebne do analizy projektu, – zgodność z prawem: projekty muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i nie mogą naruszać praw osób trzecich. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w Budżecie Obywatelskim na rok 2025. To wyjątkowa okazja, aby Wasze pomysły mogły zostać zrealizowane i przyniosły korzyści całej społeczności. Nie czekaj – zgłoś swój projekt i weź udział w głosowaniu! - zachęca Urząd Miasta. foto: zdjęcie ilustracyjne  

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama