- Jest to bardzo dobra informacja, bo ta karetka, która obecnie stacjonuje w Tarnogrodzie jest już wysłużona. Starania o wymianę rozpoczęliśmy w roku ubiegłym. Procedury przetargowe i dostarczenie odpowiedniego sprzętu dopełniono w roku bieżącym. Dziś trafiły do Zamościa trafiły cztery pojazdy, karetka specjalistyczna przekazana zostanie do Tarnogrodu. Będzie służyła załodze, wśród której jest lekarz - mówi Tomasz Rogala, członek Zarządu Powiatu w Biłgoraju i przewodniczący Rady Społecznej Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.
Zakup czterech specjalistycznych pojazdów kosztował niespełna 3 mln zł.
- Jeden z pojazdów jest objęty rządowym dofinansowaniem w ramach wsparcia sytemu ratownictwa medycznego do kwoty 600 tys. zł. Pozostała kwotę wyłożyliśmy ze środków własnych. Auta służb będą na terenie dwóch powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Pojazdy te uzupełnimy naszą flotę do 21 sztuk aut i zastąpiły pojazdy wysłużone czy te które uległy awarii - podkreśla Piotr Zając, dyrektor Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.
- Zakup tych pojazdów to inwestycja w bezpieczeństwo pacjentów, odpowiednie czasy dojazdów oraz komfort pracy i świadczonych usług przez naszych pracowników. Auta są z pełnym specjalistycznym wyposażeniem medycznym oraz wyposażone są w rozwiązania techniczne z najnowszej półki - dodaje dyrektor Zając.
- W swej pracy jeździłem na różnych autach od Fiata 125 p, przez Poloneza, Fiata Ducato, auta marki Renault i Mercedes. Sprzęt nie jest dla ratowników, dobry i nowoczesny sprzęt oraz nasza praca to wszystkie skierowane jest dla pacjentów i osób potrzebujących pomocy. Chodzi o to, by transport był szybki, profesjonalny, komfortowy i bezpieczny. Stąd ważne jest dobre wyposażenie. My musimy dowieść pacjenta do jednostki medycznej i mieć na uwadze przede wszystkim służbę społeczeństwu - wyjaśnia Józef Dybiak, pracujący w powiecie biłgorajskim kierowca karetki pogotowia z 40-letnim doświadczeniem, ratownik medyczny.
- Ważne jest to, że punkt Pogotowia Ratunkowego jest w Tarnogrodzie utrzymywany, pełni ta dyżur lekarz. Nowy pojazd i zaangażowanie pracowników oraz ich przeszkolenie razem wpływa na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców południa powiatu biłgorajskiego, gminy poniżej Tanwi, a więc Księżpola, Tarnogrodu, Potok Górnego, Biszcza czy Łukowej - dodaje Tomasz Rogala.
Po procedurach związanych z odbiorem sprzętu i jego rejestracją, auta zostaną przekazane do służby. Ma to nastąpić w pierwszej połowie lipca.
reklama
Komentarze (0)