reklama
reklama

Łatwe szlaki w Tatrach idealne na wiosenne wędrówki. Gdzie wybrać się całą rodziną w góry?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łatwe szlaki w Tatrach idealne na wiosenne wędrówki. Gdzie wybrać się całą rodziną w góry? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie
reklama

Jedną z najchętniej wybieranych tras pozostaje niebieski szlak z Palenicy Białczańskiej na Rusinową Polanę, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na najpiękniejsze tatrzańskie krajobrazy. Z Rusinowej Polany doskonale widać Rysy, Baranie Rogi, Gerlach oraz Lodowy Szczyt. Jest to jednocześnie idealne miejsce odpoczynku w gronie najbliższych. Na polanie ustawiono liczne ławki i stoły, zachęcając do wspólnego spędzania czasu. Przejście całej trasy zajmuje ok. 55 minut. W sezonie turyści mogą skorzystać także z lokalnej oferty oscypków. Warto pamiętać jednak o tym, że latem miejsce może okazać się zatłoczone. Jest to bowiem jeden z najchętniej odwiedzanych kierunków w Tatrach. Możesz więc zdecydować się na dalsze podejście na Gęsią Szyję. Pamiętaj jednak o tym, że na ostatnim etapie należy zachować większą ostrożność. Skały mogą okazać się bardziej śliskie.

Zielony szlak z Kuźnic na Nosal

Wśród najprostszych szlaków należy wymienić trasę prowadzącą na górę Nosal mierzącą 1206 m n.p.m., która stanowi jeden z najciekawszych punktów widokowych. To właśnie stąd roztacza się piękna panorama tatrzańskich szczytów wraz z Zakopanem. Idealnie sprawdzi się w roli kierunku na poranny lub popołudniowy spacer. Przejście całej trasy zajmuje bowiem jedynie ok. 1,5 godziny. W trakcie wędrówki możemy podziwiać górską panoramę oraz formacje skalne. Jedna z nich przypomina nos, stając się inspiracją nazwy. Na szlaku będziemy mijać również urwiska, w okolicy których należy zachować większą czujność. Oczywiście pamiętaj o tym, aby nie zbliżać się do przepaści. Bardziej zaawansowani podróżnicy mogą zdecydować się na włączenie trasy do dłuższej wędrówki na Halę Gąsienicową lub do Doliny Olczyskiej.

Przysłop Miętusi

Ciekawym kierunkiem może okazać się także przełęcz położona między Doliną Kościeliską a Doliną Małej Łąki. Przysłop Miętusi zachwyca widokiem na Czerwony Wierch oraz ściany Ciemniaka i Krzesanicy. Niepowtarzalnego uroku dodają kotły doliny Litworowej oraz skały Zawiesistej Turni. Warto pamiętać o tym, że to właśnie tutaj krzyżuje się kilka szlaków. Jeśli masz ochotę, możesz zdecydować się na dalszą wędrówkę w stronę Małołączniaka lub Doliny Kościeliskiej.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w górach?

Podstawą każdej górskiej wędrówki pozostaje zawsze bezpieczeństwo. Pamiętaj o tym, aby dobrze zaplanować wycieczkę. Jeśli organizujesz samodzielną wyprawę, poinformuj o niej swoich bliskich. Na trasie unikaj kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz sprawdzaj prognozę pogody. Nie zapomnij jednocześnie o skompletowaniu odpowiednich akcesoriów oraz odzieży. Szczególnie ważny pozostaje wybór obuwia, które powinno stabilizować stopę. Warto dodatkowo zdecydować się na ubezpieczenie podróżne, które obejmuje m.in. złamania, zwichnięcia i kontuzje. W ten sposób zabezpieczysz się przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Z oferty możesz skorzystać zarówno w przypadku zwiedzania indywidualnego, jak i wycieczek zorganizowanych.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama