reklama
reklama

Nowa LGD w gminie Biłgoraj. Poseł mówi, że grupa przelała czarę goryczy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowa LGD w gminie Biłgoraj. Poseł mówi, że grupa przelała czarę goryczy - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie
reklama

- Moją czarą goryczy jest to, że w ciągu tych 17 lat w gminie Biłgoraj powstała Lokalna Grupa Działania. Dzięki Gminie Biłgoraj, dzięki jej pracownikom. Zaprosiliśmy wszystkich wójtów, byliśmy największym beneficjentem. To zabolało innych i dziś chce się nam to odebrać. Powstała druga grupa, taka fajna, bo "Silne Biłgorajskie", rozbijająca nas. A tu skorzystały koła gospodyń, strażacy, samorządy i dziś realizujemy konkretne inwestycje mówił w listopadzie były wójt, Wiesław Różyński. Michał Mulawa przyznał, że to nowa Lokalna Grupa Działania "Silne Biłgorajskie", która powstała na terenie powiatu biłgorajskiego, [red.: grupa powstała w maju 2023 r.], a nie LGB "Ziemia Biłgorajska" [red.: w której Przewodniczącym Organu Decyzyjnego jest Wiesław Różyński], decyzją Urzędu Marszałkowskiego, będzie realizować lokalną strategię na najbliższe lata. - Zapadła ostateczna decyzja po ocenie wniosków, że nowa grupa "Silne Biłgorajskie" zwyciężyła w konkursie na realizację lokalnej strategii rozwoju na najbliższe lata - przyznał Mulawa.   Wicemarszałek zapewniał, że nowa grupa będzie działać na rzecz wszystkich członków. - Chcę państwu powiedzieć, że nowa Lokalna Grupa Działania będzie się spotykać ze wszystkimi gminami na radach gmin, aby mieszkańcy, OSP, KGW czy przedsiębiorcy korzystali z dofinansowań, czy konkursów, które ta Lokalna Grupa Działania będzie realizować. Chcę państwa zapewnić, że nowa Lokalna Grupa Działania będzie działać w sposób absolutnie transparenty, konkursy będą organizowane tak, aby wszyscy, którzy mogą z nich skorzystać, mogli wziąć w nich udział - zapewniał wicemarszałek.  

 LGD powiatu biłgorajskiego: niby takie same, a inne

   Dlaczego Lokalne Grupy działania są tak ważne? Bo gra toczy się o ogromne pieniądze. W latach 2023-2027 wszystkie  Lokalne Grupy Działania, które Urząd Marszałkowski już wybrał do realizowania opracowanych strategii, będą miały do rozdysponowania 51,575 mln euro na wybrane inicjatywy społeczne.  Zadaniem LGD jest opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju, a następnie jej wdrożenie poprzez realizację wynikających z niej przedsięwzięć i projektów opierających się na zasobach ludzkich, kulturowych, naturalnych, historycznych itp. danego obszaru, a także na wiedzy i umiejętnościach przedstawicieli trzech wymienionych sektorów. Na poziomie decyzyjnym co najmniej 50 procent LGD stanowią partnerzy gospodarczy i społeczni.  Co ciekawe, zarówno LGD "Ziemia Biłgorajska", jak i "Silne Biłgorajskie" działają na obszarze tych samych 13 gmin powiatu biłgorajskiego i zamojskiego ...   (...)

Więcej tylko w Nowej Gazecie Biłgorajskiej i w najnowszym papierowym wydaniu. Już we wtorek w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w powiecie biłgorajskim.

 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

TestBilgorajopis Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama